MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2021 yarışmacısı Safanur Bol nereli, ne iş yapıyor?

  • Konbuyu başlatan Milliyet
  • Başlangıç tarihi
M

Milliyet

Guest

TV8'in sevilen yarışma programı MasterChef'te tabakları ile adından söz ettiren MasterChef Safanur, okul hayatı boyunda yeni şeyler öğrenmek için birçok yerde çalıştığını ifade ediyor. Genç yaşına rağmen yurt içi ve yurt dışında çalışmayı başarmıştır. İşte, Safanur Bol hayatı hakkında...

MASTERCHEF SAFANUR KİMDİR?

Safanur Bol, 19 Ağustos 1998 tarihinde Bursa Gemlik'te dünyaya geldi. 23 yaşında olan yarışmacının kendisinden büyük 2 kardeşi var. Bol, liseye kadar olan eğitimini Bursa'da tamamladı. İzmir'de tam burslu üniversite kazanan MasterChef Safanur, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 6 yıldır İzmir'de yaşayan Safanur, ayrıca Ege Üniversitesi'nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üzerine Yüksek Lisans yapıyor.

Mutfağın meslekten öte bir tutku olduğunu ifade eden Safanur Bol,Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Michelin yıldızlı La Mere Brazier'de stajyer olarak çalıştı. Şu an, İzmir'de bir pastanenin şefi olarak kariyerini sürdüren yarışmacı,2016 yılında üniversiteye başladığı günden bu yana zorunlu stajları haricinde, kendini geliştirmek ve teorik bilgilerini pratikte de uygulamak için çeşitli yerlerde çalıştığını belirtiyor.

MasterChef'te yarışan Safanur Bol, Instagram'da safanurbol kullanıcı adıyla yer alıyor. Safanur, 5 Aralık akşamı yayımlanan bölümde yarışmaya veda eden isim oldu.
 
Üst